En Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri
  Online Alın Ucuza Uçun!
  Türk Hava Yolları

  İzmir - Erzurum Uçak Bileti 62 TL

  Türk Hava Yolları

  Ankara - İstanbul Uçak Bileti 56 TL

  Türk Hava Yolları

  Ankara - Kıbrıs Uçak Bileti 62 TL

  Türk Hava Yolları

  İzmir - Diyarbakır Uçak Bileti 66 TL

  Türk Hava Yolları

  İstanbul - Adana Uçak Bileti 54 TL

  Türk Hava Yolları

  Ankara - Adana Uçak Bileti 36 TL

  Türk Hava Yolları

  İstanbul - Gaziantep Uçak Bileti 66 TL

  Türk Hava Yolları

  İzmir - İstanbul Uçak Bileti 56 TL

  Türk Hava Yolları

  İstanbul - Diyarbakır Uçak Bileti 99 TL

  Türk Hava Yolları

  İzmir - Kıbrıs Uçak Bileti 97 TL

  Türk Hava Yolları

  İzmir - Ankara Uçak Bileti 66 TL

  Türk Hava Yolları

  Ankara - Trabzon Uçak Bileti 74 TL

  Türk Hava Yolları

  İstanbul - Antalya Uçak Bileti 62 TL

indirimli uçak biletleri

Borajet Uçuş Kuralları

Bagaj Hakkı

 

Uçuşta ücretsiz bagaj taşıma hakkı 15kg dır. Serbest bagaj hakkının aşıldığı durumlarda fazla kısım için ilave ücret ödenir. Fazla bagaj ücretleri 3 TL/kg.dır.

 

Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı olduğunu tespit ettiğinizde havaalanını terk etmeden Anlaşmalı Yer Hizmetleri Şirketi Kayıp Eşya Departmanı'na başvurarak rapor tutturunuz.

 

Rapor tutulurken yolcu tarafından kayıp Eşya Ofislerine verilmesi gereken evraklar;

 

 • Seyahat bileti,
 • Bagaj etiketi,
 • Kimlik Fotokopisi (Hüviyet, Pasaport)

 

Varışınızda teslim alamadığınız bagaj/bagajlarınız ve anında fark edebileceğiniz türden hasarlarınız için, havalimanını terk etmeden önce Kayıp Eşya ofisine yapacağınız başvuruda seyahat biletinizi, bagaj etiketinizi ve kimliğinizi ibraz ediniz. Bagajınızın 5 gün içinde bulunamadığı takdirde, bagajının içindeki bilgileri, bagaj etiketinizi varsa fazla bagaj biletini ve kimlik belgenizle birlikte, size en yakın havaalanı Yer hizmetleri Şirketimiz kayıp eşya departmanına müracaat ediniz.

 

Kabin içi bagajlarınız ayak altına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, maksimum 25x45x55 cm ölçülerinde olmalı ve ağırlığı 5 KG aşmamalıdır. Bagajlarınızın içine ve dışına isim ve adres etiketi yapıştırılmalıdır.

 

Uçağa alacağınız el bagajında ağzı kilitli 1 litrelik torba içerisinde her biri maksimum 100 mililitrelik kaplara konulmuş sıvı, jel veya aerosol taşıyabilirsiniz.

 

Uçak İçi İkramlar

 

Uçak içinde sunduğumuz ikramlar ücretsiz olup, yolcularımızın begenisi için özenle seçilmiş ürünlerden oluşmaktadır. Uçuşlarımızda sigara içilmemektedir.

 

Evcil Hayvan Prosedürleri

 

Kabin içinde taşınabilen hayvanlar kedi, köpek ve kuş ile sınırlıdır. 01 Temmuz 2010 itibariyle evcil hayvan taşınması, tek yön 25 TL'lik sabit ücrete tabidir...

 

 • Uçak kabininde evcil hayvan taşınması, ancak uçuştan en az bir gün önce, evcil hayvan rezervasyonu yapılması ile mümkündür.
 • Evcil hayvanlar mutlak surette 45x35x23 cm ölçülerindeki muhafazasında taşınmalıdır. Kedi hariç 2 köpek-2 kuş aynı kafeste taşınabilir. (30 günü geçmeyen yavrular da 6 kiloyu geçmeyecek şekilde 5 adete kadar birlikte taşınabilir.)
 • Evcil hayvanın, muhafazası/kafesi ile tartıldığında 6 kiloyu geçmemesi gerekir.
 • Gerekli belgelerin ibraz edilmemesi (Aşı Karnesi v.s.) ve muhafazanın uygun olmaması durumunda Borajet Havayolları evcil hayvanı uçuştan alıkoyma yetkisini saklı tutar.
 • Gözleri görmeyen ve işitme engelli yolcuların refakatçisi olan köpekler rezervasyon yapılmak kaydıyla ve ağızlığı takılmış olarak kilolarına bakılmaksızın kabinde uçurulur ve kabin içerisinde uçurulmasına izin verilen evcil hayvan kontenjanının dısında değerlendirilirler. Aynı zamanda evcil hayvan ücretiyle taşınır.

 

Hamile, Bebek, Hasta ve Çocuk Yolcu Prosedürleri

 

Hamile yolcularımız hamileliğinin 28. haftası ile 35. haftası arasında kendi doktolarından aldıkları "Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur " ibaresi yer alan bir rapor ile seyahat edebilirler. Doktor raporunun tarihi 7 günden eski olamaz. Doktor onayı olsa dahi, 35. haftadan sonra uçuşlarımıza hamile yolcu kabul edilmemektedir.

 

Bebek yolcular üç yaşından gün almamış, 0-24 aylık yolcularımız, ebeveynleri yada Refakat kabin memurunun beraberinde seyahat edebilirler. Refakatli çocuk yolcularımızın seyahat talebinin 48 saat önce yapılması gerekmektedir.

 

Çocuk yolcu yalnız seyahat edebilmesi için gerekenler:

 

 • Çocuk yolcunun refakatsiz seyahati, ebeveyn veya kanuni temsilcinin yazılı iznine tabidir. 
 • Çocuk yolcunun refakatsiz seyahat edebilmesi için, seyahatinin tüm parkurlarına ait rezervasyonların kesin olması gerekir.
 • UM yolcu için, havaalanında Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi doldurulur. Bu formda, teslim eden ve teslim alacak olan ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisinin kimlik ve irtibat bilgilerine ihtiyaç vardır. Form, ebeveyn veya kanuni temsilcisine imzalattırılır. Kopyası, ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisine verilir.
 • UM yolcunun bileti, pasaportu veya diğer evrakları, UM torbasına koyularak çocuğun boynuna asılır ve bir boarding görevlisine teslim edilir.
 • UM yolcunun ebeveyni veya kanuni temsilcisi, uçak kalkıncaya kadar havaalanında beklemek zorundadır.
 • Boarding görevlisi, UM yolcuyu uçağa en son alır.
 • UM yolcuların transfer geçişlerinden veya transfer salonunda beklemelerinden, Havayolu Şirketi sorumludur. Ara noktada herhangi bir nedenle seyahati sağlanamayan UM yolcular hakkında, geldiği ve gideceği istasyonlardaki ebeveynlerine veya kanuni temsilcilerine bilgi verilerek, çıkış istasyonuna gönderilir veya bir refakatçi eşliğinde otel hizmeti verilir.
 • UM yolcu, Havayolu'nun görevlendirdiği bir kişi tarafından UM formunda adı geçen kişiye, kimlik tespiti yapılmak suretiyle imza karşılığı teslim edilir.
 • UM yolcu, Emergency (acil çıkış kapısı) çıkışlarında oturamaz...

 

Tekerlekli sandalye talebinde bulunan yolcularımızın hastalıklarıyla ilgili 10 günden eski olmamak koşuluyla doktor raporu getirmeleri ve bu raporda tekerlekli sandalye ile seyahat etmelerinin gerektiği ibaresi olması gerekmektedir.

 

Bu şartlarda tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz faydalanabilir aksi takdirde bu hizmet için 20 TL sabit ücret ödemeleri gerekmektedir.